Părerea mea despre… „Astăzi” de Lilly Aliens

Prima din cele șapte cărți scrise de Lilly Aliens pe care le voi citi în zilele următoare este o poveste de dragoste mai puțin obișnuită, dar nu unică: despre adulter. Chiar dacă mulți nu suntem de acord cu așa ceva, e interesant și poate educativ să intrăm în mintea personajelor romanului Astăzi.

Nu sunt eu cel care a spus-o, dar este atât de adevărat: „Nu există carte din care să nu poți învăța ceva bun, ceva frumos, ceva folositor!” (Irina Binder, „Iubirea te învață”, pagina 51). Iar eu aș adăuga că din orice carte poți învăța ce și cum să faci ori ce și cum să nu faci. Depinde de cititor.

Astăzi este o carte scrisă cu talent, cu o abordare psihologică interesantă, nostimă, care se citește cu sufletul la gură.

Cartea se poate achiziționa de la Librăria Coresi și o recomand cu drag:

https://www.librariacoresi.ro/shop?search=lilly+aliens

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s